
Herman Berendsen
Training Kansrijke advisering 5 maart 2026
5 mrt 2026
Kansrijke advisering
Van primair onderwijs naar voortgezet onderwijs
De overstap van primair naar voortgezet onderwijs is voor leerlingen en zeker ook voor hun ouders een belangrijk moment in hun leven. Deze weken ontvangen leerlingen hun voorlopig schooladvies van de school. Nadat leerlingen vervolgens de doorstroomtoets hebben gemaakt, volgt dan uiterlijk 24 maart 2026 het definitieve schooladvies waarna leerlingen zich in de laatste week van maart kunnen aanmelden bij een school voor voortgezet onderwijs. Aangezien scholen bij de inschrijving van leerlingen, steeds vaker vraagtekens hebben bij dit schooladvies, zetten we in deze training de zaken op een rij.
Over deze training
Donderdag 5 maart 2026
13.00 – 17.00 uur
Live @ Kantoor De Bilt
Maximaal 10 deelnemers
Kosten: € 750,00 exclusief BTW p.p.*
Inclusief naslagwerk, lunch, koffie/thee, versnapering en borrel
*25% korting voor cliënten met een mantelovereenkomst
Voor wie?
Deze training is in het bijzonder bedoeld voor functionarissen belast met de inschrijving van leerlingen
Deze training biedt scholen houvast bij complexe vragen rondom kansrijke advisering, zorgplicht en doorstroom
Welke vragen komen aan de orde?
Moeten wij het schooladvies steeds accepteren of kunnen we dat ook naast ons neerleggen?
Wanneer ontstaat voor ons als school de zorgplicht tijdens de inschrijfprocedure?
Voor welke leerlingen moeten we een opp opstellen?
Wat te doen als toch blijkt dat we handelingsverlegen zijn?
Kunnen we een leerling verwijderen als blijkt dat basisschool foutief schooladvies heeft gegeven?
Wat zijn de consequenties voor ons als school, als leerlingen als gevolg van de doorstroomtoets een ander schooladvies hebben gekregen en vervolgens toch afstromen of doubleren?
Kunnen leerlingen (tijdelijk) uitbesteed worden aan een andere school (eventueel proefplaatsing)?
Hoe gaan we om met thuiszitters en de leerplicht
Van twijfel naar duidelijkheid: grip op schooladvies, zorgplicht en plaatsing van leerlingen
Programma
12.30 – 13.00 uur inloop, ontvangst met broodjes
13.00 – 13.15 uur opening en voorstel ronde
13.15 – 14.00 uur lezing deel I
14.00 – 14.15 uur pauze
14.15 – 16.30 uur lezing deel II
16.30 – 17.00 uur afsluiting met borrel
Gegeven door

Herman
Herman Berendsen is als partner-advocaat verbonden aan het Onderwijskantoor. Doordat hij het onderwijs van binnenuit kent weet hij als geen ander dat bestuurders niet alleen rekening hebben te houden met wet- en regelgeving, maar ook rekening dienen te houden met de belangen van leerlingen, ouders en personeel die elke dag om aandacht vragen. Verder heeft hij zich gespecialiseerd in het aanbestedingsrecht, onderwijsrecht en huisvesting en bekostiging.
Meld je aan
Zorg ervoor dat jullie onderwijsorganisatie juridisch up-to-date blijft. Door praktische kennis van wet- en regelgeving voorkom je procedures en creëer je ruimte voor wat écht telt: passend onderwijs voor elke leerling.



